Reis Osmancık Pirinç 2500 Gr Koli İçi 6 Adet

REİS  OSMANCIK PİRİNÇ 2500 GR KOLİ İÇİ 6 ADET Şeffaf beyaz mat re

Reis Osmancık Pirinç 2500 Gr Koli İçi 6 Adet

125,50 TL

Ürün Kodu : BKL-292 Stok Durumu : Stok için Arayınız

Kargoya Veriliş Süresi : 3 İş Günü

REİS OSMANCIK PİRİNÇ 2500 GR KOLİ İÇİ 6 ADET Şeffaf beyaz mat rengi ve orta boy küçük taneleri ile tanınan ürün pek çok yemeğin temel m

İndirim

Şeffaf beyaz mat rengi ve orta boy küçük taneleri ile tanınan ürün, pek çok yemeğin temel malzemesi olarak kullanılırken çorbalarda ve dolmalarda ise yardımcı malzeme olarak yerini alır. Kolay pişen taneleri ile sebzeli, etli ve sade pilav yapımı için idealdir. Taneleri çok büyük olmadığı için ezogelin, tarhana gibi yöresel çorbalarda yardımcı malzeme olarak kullanılır ve sebze çorbalarına katılır. Uzun olmayan küt tanelere sahip olduğu için bol su haşlandığında kolayca yumuşar ve dolma ya da pirinç köftesi yapılır. Pirinç salatalarına da uygun olan ürünü birçok yöresel tarifi hazırlarken kullanabilirsiniz. Sütlaç gibi tatlı tariflerine de katabileceğiniz ürünü evde kolayca un haline getirerek çeşitli yemeklere ekleyebilirsiniz.

Etiketler :

Yorumlarınız bizim için çok değerli. Hemen üye olabilir veya varolan hesabınızla giriş yaparak yorumunuzu yazabilirsiniz.

Ayrıca yorumlarıyla bize ve ziyaretçilerimize katkıda bulunduğunuz takdirde kazanacağınız puanlarla alışverişlerinizde iskonto avantajına sahip olabilirsiniz.

Puan ver :